Novinky

3. 6. 2023

Přidána dvě alba úžasných fotek báječných lidí.

 

29. 5. 2023

Okolí Čartáku se v sobotu 27.5.2023 proměnilo v závodní arénu Valašského Hrbu.

Slunné počasí v osmi stech metrech nad mořem, bezvětří a relativně suché tratě, to vše čekalo na závodníky jubilejního 10. ročníku Valašského Hrbu.

Na start nastoupilo 536 závodníků, z nichž pouze 23 závod nedokončilo. Na trati 55 km suverénně vyhrál Jiří Petr v čase 4:12 hod. S půlminutovým náskokem na 30 km trati nejrychleji doběhl Piotr Lobodzinski.

Letošní zastoupení žen na závodě bylo nadprůměrně vysoké, z celkového počtu závodníků to bylo úctyhodných 32 %. Nejdelší pobyt na trati patří zrovna jedné z nich, a to s časem 9:31 hod. (velká gratulace!).

Pod vítězný oblouk doběhlo také 80 malých závodníků a závodnic, kteří ještě musí vyzrát, tak aby mohli jít ve šlépějích svých tatínků a maminek, kteří nastoupili na tratě Valašského Hrbu.

Všem závodníkům, běžcům, sportovcům a fanouškům přejeme krásný zbytek aktivního roku a za rok na viděnou na Valašském Hrbu 2024.

Nicméně bychom vás také rádi pozvali na náš další závod, Jesenický maraton, který se uskuteční 19. 8. 2023 v samotném srdci Jeseníků.

Na viděnou a s pozdravem

Pořadatelé Valašského Hrbu

 

 

28. 5. 2023

První série fotografií z fotokoutku.

 

25. 5. 2023

Aktualizovali jsme:

 

24. 5. 2023

Aktualizovali jsme:

 

9. 5. 2023

Start Valašského Hrbu se nám blíží! Již jen 3 týdny do startu, a proto se skupinka pořadatelů vydala tento víkend na předzávodní kontrolu tratí.

Cesty směrem na Bumbálku jsou ve výborném stavu, naopak cesta na Cáb pro ty nejdelší vytrvalce bude náročnější. Směrem na Cáb je mnoho probořišť a hlubokých vyjetých kolejí po těžké těžební technice. Avšak turisté již podél cest vyšlapali úzké pěšinky, po kterých se ale poběží nepatrně pomaleji.

Zde naleznete pár fotek z místa konání závodu a z tratě.

 

2. 1. 2023

Hory, doly, černý les, neviděl jsem svou panenku ještě dnes.
Kdo jste viděl, povězte, mé srdéčko zarmoucené potěšte.

Lidové písně, tradice, folklor k vsetínsku patří, tak jako již Valašský Hrb patří k Soláni.

Již od roku 2013 se vydáváme společně na hřeben a nabízíme závodníkům a hobby běžcům neopakovatelnou atmosféru hor, přírody, krásných výhledů a sebepoznání.

Přijďte i Vy a staňte se členem rodiny běžců tohoto krásného závodu, Valašského Hrbu.

Za pořadatele

Tomáš

 

 

Hlavní partner závodu

Salomon StartUp To mě zajímá!

Partneři závodu

Spolupracujeme s ...

Členství

Pořadatelé