26. 05. 2021

Aktualizováno:

25. 05. 2021

Milí závodníci,
jsme nuceni provést těsně před startem závodu Valašský Hrb drobnou úpravu trati pro závodníky na 30km a 50km trati.

Byli jsme požádáni správou CHKO o vyhnutí se přeběhu vrcholu Vysoká z důvodu hnízdění silně ohroženého Jeřábka lesního. Mimo jiné jsme byli taktéž informováni, že na Vysoké byl zaznamenán foto-pastí výskyt vlků. Trať nepovede po 10 km od startu přes Vysokou, ale Vysoká se bude obíhat tam i zpět po zpevněné silnici z jihu. Vliv na délku to má minimální, s oběhem se trať prodlouží o 700 m a výškově se ušetří 40 m. Trať bude značena.

Děkujeme za pochopení.

17. 05. 2021

Víkendová kontrola hřebene a zázemí na Soláni proběhlo dle očekávání. Trať směr Bumbálka je pěkně průběžná s heroickými výhledy jak vlevo, tak vpravo. Cestou na Cáb (55km trať) jsou úseky s rozbitou cestou (cca 2x50 m), kaluže s korytem se dají oběhnout. Na trase byla řada běžců vytrvalců, byla to slast pro oči. Už se na vás moc těšíme.

Nezapomeňte si nastudovat závodní trasu. Celou dobu se běží po hřebenu po červené turistické značce. Místa, kde jsou složitější křižovatky a větvení cest, budou označena pořadatelskými šipkami se žlutým Salomon plastovým sáčkem (tzv. „mlíkem“).

Fotky

👟SALOMON TEST CENTRUM

Využijte skvělé příležitosti vyzkoušet si ty nejnovější modely trailové obuvi z kolekce Salomon 2022. Těší se na vás Salomon tým, který vám odborně poradí a pomůže vybrat to nejlepší obutí do hor i parku.

16. 05. 2021

Všichni účastníci závodu dostanou poukaz na slevu 20 % na celý sortiment Salomon a Salomon Slab v e-shopu www.sportovna.cz, který patří k Salomon Premium Partner a nabízí široké portfolio vybavení pro běh i turistiku. Zastavte se v prodejním stánku, kde si můžete doplnit běžeckou výbavu za skvělé ceny a prohlédnout novinky i oblíbené produkty.

12. 12. 2021

Všem běžeckým vytrvalcům, milovníkum hor a panenské přírody se ve známost dává, že my se nevzdáváme a v roce 2022 chceme navázat na předchozí nezapomenutelné ročníky Hrbu, kdy svět byl ještě normální.

Naším velkým přáním a cílem pro rok 2022 je vrátit radost hobby běžcům, sílu a nadšení všem lidem, kteří se postaví na start nebo jen přijedou povzbudit své blízké či kamarády.

Jako aktivní sportovec a pořadatel přeji všem pevnou vůli a naději brzkého shledání na malebném hřebeni Hostýnsko-vsetínské hornatiny.